|
Další hra, která rozšiřuje početnou rodinku závodních her. Ovšem tentokrát se jedná o streetové závody a o vítězství se budeme "prát" v ulicích města. Úmyslně jsem dál slovo prát do uvozovek. Po přečtení recenze budete vědět proč. |
![]() |
Ti z Vás, kteří pozorně čtou každou recenzi si možná už všimli, že až na vyjímky zatím recenzuji pouze hry spadající do závodního žánru. Nejinak tomu bude i dnes. Před sebou mám hru, o které jsem ještě nedávno vůbec nevěděl. Ano, hra se objevila z čista jasna, z ničeho nic. Je sice pravda, že si hra dopředu nezajistí slintající a nedočkavé hráčstvo, ale nadruhou stranu to má i své výhody. Předem se nemáte na co těšit, ani se obávat nějakého zklamání. Jakmile hru objevíte, nemusíte na nic čekat, ale ihned ji můžete poslat do útrob paměti telefonu a začít hrát. Přesně toto jsem udělal já po shlédnutí několika screenů. Řekl jsem si, nová 3D závodní hra - to si přece nemohu nechat ujít. A taky jsem si ujít nenechal. Okamžitě jsem hru spustil a začal zjišťovat poznatky o hře. Nejen o ně se s Vámi podělím v této recenzi.
Přivítá mě krátká, ale hezká polyfonní melodie. Menu je vyvedeno v maximální jednoduchosti. Nabídka se krčí v jednom řádku úplně dole. Na středu se pak nachází titulní obrázek hry. Do samotných závodů můžete vstoupit přes šampionát, volný závod či časovku. Vzhledem k faktu, že auta i tratě si musíte nejdříve vyjezdit, doporučuji volit šampionát. Na výběr jsou tři stupně obtížnosti. Ovšem začínáme pěkně od podlahy za amatéra. Následně už jen vybereme auto. Pokud se Vám bude dařit, zanedlouho budete mít všechna 4 auta odemčená. U prvního auta si krom toho, že je červené, všimnu značné hranatosti. Dokonce ani kola nejsou kulatá, ale pyšní se hned šesti vrcholy. Nakonec vyberu zemi, za kterou budu závodit. Česká republika bohužel chybí. Ani nemrknu a reálný hlas mi už odpočítává posledních pár sekund do startu. Auto zvolna nabírá rychlost a mně se potvrzuje to, co mě napadlo už v menu. Hra je opravdu hodně jednoduchá. Mé auto, ostatní auta, domy, silnice, prostě vše je hranaté a vystačí si s několika málo barvami. Rozhodně tedy nečekejte nějakou převratnou grafiku a prokreslené detaily. Spíš takový výlet historií grafiky v java hrách. Neříkám, že bych se raději nedíval na lepší grafiku, ale po několika sekundách si zvykám a moje pozornost se přesune k řízení. A tady si SRW 3D opravdu vylepšuje reputaci. Řízení a ovaldatelnost jsou totiž skoro ukázkové. Auto na Vaše povely reaguje ihned a přiměřeně. Navíc i dobře drží stopu. Ovládání si tedy téměř okamžitě osvojíte a projíždění zatáček či výhybné manévry budou hračkou.
Další věcí, kterou mě hra příjemně překvapila byly reálné zvuky (bohužel jich není mnoho). Při závodě se setkáte se dvouma. První zazní při jakémkoli větším smyku. Musím říct že je to docela efektní. K naprosté dokonalosti schází už jen vizuální doprovod v podobě kouře od pneumatik. Druhý zvuk se o své slovo hlásí vždy, když to někam napálíte. Tím jsme ale na konci výčtu veškerých zvuků ve hře. Pokud nebudete řezat zatáčky s plynovým pedálem na podlaze a občas někde neopřete své plechy, pojedete závod za hrobového ticha. Každý závod jedete v jednom a tom samém městě. A i když se to hra snaží zachraňovat kopcema, tunelama, občasným výjezdem na kraj města a jízdou v noci (chválím), tak jsou po čase závody dosti stereotypní. Navíc dojet na prvním místě není žádné umění Dokonce i na nejvyšší stupeň obtížnosti jsem dojel vždy první s celekem slušným náskokem na druhého jezdce. Také tabulka průběžných bodových výsledků po jednotlivých závodech je tu spíše pro smích. Pokud totiž závodník dojede v prvním závodě pátý, tak i ostatní závody dokončí vždy na pátém místě. Konečné pořadí je tedy jasné už od začátku. Zdramatizovat a ovlinit ho můžete tak jen Vy, svými chybami. Budete-li chtít mít k dispozici všechna čytři vozidla, připravte si hoďku a půl času, během něhož projedete 18 tří-kolových závodů. Ano, za 90 minut je SRW 3D skoro dohrané. Ptáte se proč skoro? Celkovou hrací dobu se ještě snaží prodloužit volná jízda a závod na čas. Já osobně si ale myslím, že ten kdo bude mít právě za sebou celý šampionát na jeden zátah (jako já), dá si od této hry na nějaký čas voraz.
Ještě jsem zapomněl zmínit jednu vychytávku, kterou SRW 3D má a kterou bych uvítal u každé závodní hry. Onou vychytávkou je změna pohledu kamery při řízení. V této hře jsou na výběr pohledy tři. Standartní pohled za autem doplňují dva z auta. U prvního vidíte navíc i přední kapotu. Pohledy se dají měnit přes menu pauzy a nebo rychleji pomocí tlačítka 9. To mi ale jako šťastné řešení nepřišlo. Občas jsem při průjezdu dlouhé zatáčky doprava, kromě šestky stiskl i devítku a změnil si pohled. Ideální místo pro takovouto změnu bych viděl v poslední řadě tlačítek. Street Race World 3D - hra od které jsem předem nic nečekal a snad právě proto ve mně nakonec i přes nemalé neduhy zanechala dobrý dojem. O nějž se postaralo hlavně přesné ovládání, reálné zvuky a třeba i maličkost v podobě změn pohledů kamery. Nakonec se ještě můžete podívat na víc jak šesti minutová video ze hry: | |
![]() | |
| Verdikt: | Celkové hodnocení: |
| Testování na: SonyEricsson K750i, K800i Datum vydání: srpen 2007 Výrobce: Play Wireless Platforma: Java Žánr: Závodní Přidal: Michal Pavlíček 26.08.2007 13:27 |
![]() |
| uzivatel
53
|
to si asi stahnu |
|
________________________
mam sony ericcson w810i a 1g kartu
|
| uzivatel
260
|
dobrá hra jen ta grafika na hratelnost si nemůžu stěžovat. |
| uzivatel
40
|
docela to ujde ale grafika nic moc ale některý hry maj i horší |
| uzivatel
1460
|
no tak mne sa to teda nepaci |
| uzivatel
280
|
dobra hra!!! recenze taky!!! |
| uzivatel
400
|
Skvělá recenze... jen ta hra třošku pokulhává |
|
________________________
Znám piráty už z nikee.net a musím říct že se zlepšili. O hodně.
|
| uzivatel
400
|
Mně se tato hra líbí nevím co se vám na tom tak nelíbí :-) |
|
________________________
Můj mobílek k750i někdo říká sračka,ale já si za ním stojím :-)))
|
uzivatel 6116
|
migil007:jn vyšla a jede na k700i bezproblémů
|
|
________________________
Nokia n81
|